Lokalita: Lozenec, jižní Bulharsko

Když přijde řeč na Lozenec, místní si jistě vybaví dlouhé a široké pláže, blankytné a průzračné moře, malebný výhled na skalnatý mys nebo příjemné restaurace a kavárny. Lozenec má úžasnou a exotickou atmosféru a jeho návštěvu můžeme všem doporučit.

Několik slov o krásné vesničce Lozenec

Vesnička Lozenec leží co by kamenem dohodil od Kitenu a Careva. Je schoulena mezi několika kempy, množstvím vil a nových hotelů. Vesnička je stará pouhých 84 let a byla založena díky lidem s romantickou duší, kteří toužili žít u překrásného moře. První obyvatelé přijeli do těchto míst na jaře roku 1924 ze sousední vesnice Velika, ve které žijí vesměs přistěhovalci z Odrinské Thrákie. Tito lidé přijeli do oblasti současného Lozence kvůli křiku racků a šumění moře, jak vyprávějí dnes jejich potomci. Původně nazvali novou osadu Emberli, podle názvu jedné populární odrůdy vinné révy. Až později se zrodil výmluvnější název Lozenec (Loza = réva), který se ujal díky velkému množství vinic v okolí.

Dnes je vesnička známá svými plážemi v lokalitách někdejších kempů Jih, Korál a Oáza. A stejně jako i pláž v bezprostřední blízkosti vesničky jsou všechny pláže čisté, bezpečné, bez podvodních výmolů a skal, s mělčinami a písečnými dunami. Na západ od Lozence se pro změnu rýsují horské hřebeny legendárního pohoří Strandža. Lozenec s blankytným a průzračným mořem, malebným výhledem na skalnatý mys, příjemnými restauracemi a kavárnami nebo i s vynikajícími možnostmi pro surfování má jednoduše úžasnou atmosféru.Kontakt

DBK Invest a.s.
Vratza, ul. Krastio Balgariata 13 A.
IČO: 106620938.

Pozemky ve vlastnictví DBK Invest a.s.:
Stavební pozemekStavební pozemek, na který je vydané pravomocné stavební povolení, a na kterém se bude realizovat projekt. (16 528 m²)

© 2021, DBK INVEST AD – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑